Naše odpověď:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Před stavbou jakéhokoliv kurníku je potřeba vědět, že kurník nedostanete rovnou smontovaný, ale že si jej budete muset dotvořit sám. To samo osobě vyžaduje jistou dávku zručnosti, ale zase nebudete stavět katedrálu, takže každý pak je na sebe patřičně pyšný, že se mu kurník povedl.
Zpravidla jsou kurníky dodávány od výrobce v již přemontovaném stavu do podoby jednotlivých panelů. V dodávce kurníku je také přiložený obrázkový manuál a potřebný spojovací materiál. Mimo samotného kurníku pak budete ještě potřebovat aku-šroubovák s různými nástavci, metr, kladívko a odlamovací nožík.
Samotný postup montáže začíná vždy prostudováním manuálu a roztříděním jednotlivých prvků do řady, jak je budete postupně potřebovat.
Následně přistupte k montáži samotné. Postupně sledujte jednotlivé kroky v souladu s nákresy manuálu. Každý nákres vám spolehlivě pomůže určit dílce, které navzájem spojujete. Také určuje, jak mají být tyto dílce navzájem sesazeny a hlavně určuje, kolik máte pro daný krok použít vrutů včetně jejich délky. Že jste ve svém snažení úspěšný, obvykle přijdete hned v následujícím kroku. O svém snažení se také přesvědčíte tak, že vám na samí závěr, zbyde jen střešní lepenka, několik lišt, které tuto lepenku přidržují v místě štítu kurníku a hřebíky na přiklepnutí lepenky k okraji stříšky.
Pro správné fungování kurníku mějte také na paměti, že je třeba jej umístit na rovinu. Křivolaký terén neprospěje ani montáži, ani životnosti kurníku.